Curbaa ne zaman kuruldu ?

Her şey 2010 yılında küçük bir ofiste başladı. İlk alan adımızı (www.curbaa.com) 2010 yılı Temmuz ayında tescil ettik. Yapılacaklara karar verinceye kadar bihayli vakit kaybettik ve geliştirmelere ancak 2012 yılında başlayabildik.

Eğlenceli bir çalışmadan sonra 2013 yılının ilk günlerinde ilk kalp atışları başladı. Test aşamasındaydık ve sadece davetiye ile kayıt almaya başladık. Marka tescili işlemlerinden sonra 2014 yılı Ocak ayının ilk günlerinde herkese açıldık. Çok heyecanlıydı ve hala bu heyecanı yaşıyoruz. Bizimle bu yolda yürüyen tüm arkadaşlarımıza teşekkürler.

Meraklısı için
Curbaa'nın teknolojisi ve karışık işler

Binlerce kullanıcıya hizmet verebilmek için biraz yorulduk ama değdi. Sunucularımızı (server) Türkiye'de, güvenliğinden emin olduğumuz bir yerde barındırıyoruz. Sunucularımız Windows Web Server 2008 R2 işletim sistemi (OS) ile yönetiliyor. Alan adlarımızın (domain) yönetilmesi ve yapılandırılması için IIS7 kullanıyoruz. Gelen eposta (POP3) ve giden eposta (SMTP) işlemleri için MailEnable kullanıyoruz.

Kolay geliştirilebilirlik için açık kaynak kodlu diller tercih ediyoruz. Web programlama dili olarak PHP kullanıyoruz. Verilerin depolanması ve sorgulanması için MySQL kullanıyoruz. İşin temel kısmını HTML ile tasarımsal kısmını CSS ile hallediyoruz ve dinamik içerik için JavaScript, jQuery, Ajax, jSON kullanıyoruz.


Sonuç olarak
Sürekli yeni şeyler düşünüyor, yeni şeyler geliştiriyoruz.
Daha atılacak çok adım var.
İyi eğlenceler.