habibeozcekmez
6
İLETİ
14
TAKİP
15
TAKİPÇİ
habibeozcekmez · - · Herkese açık
https://www.sipsevdi.net/askmesk-isleri/antalya-sohbet-odalari.html

DUYGULARINIZI AÇIĞA ÇIKARTIN

Sosyal bir ortam da gizli kalmış hislerinizi serbest bırakarak hayatın sizlere sunmak istediği renk cümbüşüne katılmaya ne dersiniz? İsterim fakat bazı düşünceler ve sosyal yaşantım buna izin vermiyor mu diyorsunuz?

Bunları bir kenara atmanın vakti geldi. #Antalya sohbet odaları kelepçe vurmuş olduğunuz duygularınızı ön plana çıkarmak için sizlere muazzam bir fırsat sunuyor.
habibeozcekmez · - · Herkese açık
siteniz neden yavaş hareket ediyor acaba?
habibeozcekmez · - · Herkese açık
Hoş bir site olmuş ellerinize sağlık. Uygulaması bulunuyor mu acaba sitenin?
1 ilgi,
hoşgeldiniz
hoş bulduk..
habibeozcekmez · - · Herkese açık
#Horoz İbiği (Amaranth) Nelere İyi Gelir

İnsan sağlığına olan değer gün geçtikte artış gösteriyor. Normal tedavi yöntemlerinin yanı sıra alternatif tıp olarak adlandırın şifalı bitkiler ile çeşitli öneriler artarak dile getirilmektedir. Gerek televizyonlar da gerekse web sitelerinde bu konu ile alakalı yazılmış yüzlerce belki binlerce yazı ile karşılaşabilirsiniz.

Ancak yanlış bilgilendirici yazıların da olduğu bir gerçektir. Bu tür yazılar tedavi amacı ile şifa arayan kişilerin hem ruh sağlıklarını bozmak da hem de yanlış yönlendirilmelerine sebep olmaktadır. Çeşitli sitelerden okuyup derlediğimiz ve bilgi birikimimiz ile harmanladığımız şifalı bitkiler konusunda daha önce bazı yazılar yazmıştık.

Yine aynı şekilde horoz ibiği adı verilen bir bitki ile sizleri tanıştırıp nelere iyi gelir, Faydaları, Zararları, Kullanımı ve diğer özelliklerine değinerek bu bitki türü hakkında detaylı bir inceleme de bulunacağız.

#Horoz #İbiğinin Özellikleri Nelerdir?
Asıl yetişme yeri ve anavatanın Güney Asya olduğu biliniyor. Horozibiğigiller familyasına ait olan bu bitki kırmızı çiçeklere sahipken ismini bir hayvan cinsi olan horoz ibiğinden almıştır. Biyolojik özellikleri arasında iki çenekli ve yıllık bir süs bitkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Latince ismi Amaranth olarak geçer. Türkiye de kullanımı çok az düzeyde ve yeni yeni üretilmeye başlamış çiçekçilerde ve bazı evlerin balkonlarında yerini almaya başlamıştır.

Bunlara ilave olarak Bitkinin yalnızca tahıl ve tohumları kullanılmaz yaprakları ve çiçekleri de kullanılabilir ve yaprakları şifalı çay olarak içilebilir.

Devamı İçin... https://www.sipsevdi.net/faydali-bilgiler/horoz-ibiginin-faydalari-nelerdir.html
habibeozcekmez · - · Herkese açık
https://www.sipsevdi.net/faydali-bilgiler/kara-hurmanin-faydalari-nelerdir.html

#Kara #Hurma (Trabzon Hurması, Cennet Hurması) Nelere İyi Gelir

Hurma Türkiye de ramazan aylarında bolca tüketilen bir meyvedir. Birçok çeşidinin olması ve pazarlar da ve çarşılarda kolay bulunabilir olması da hurmayı cazip bir hale getiriyor. Herkesin bildiği hurma siyah, Küçük ve uzun olandır.

Ancak sizlerin fazla bilmediği ve yöreden yöreye isminin değişkenlik gösterdiği kara hurmayı anlatacağız. Diğer isimleri Trabzon hurması, Cennet hurması veya japon hurması gibi isimleri vardır.

Bugün sizlere şifalı bir bitki olan kara hurmanın faydaları, (Trabzon Hurması, Cennet Hurması) Nerelerde yetişir, Nelere iyi gelir ve özelliklerini anlatmaya çalışacağız.

Kara Hurmanın (Trabzon, #Cennet Hurması) Özellikleri Nelerdir?
Turuncu bir meyvedir ve büyüklüğü yaklaşık elma kadardır. Temmuz ve Ağustos aylarında çiçek açan bu bitki tohumlarının olgunlaşması Kasım ayını bulmaktadır. Bitkinin ana vatanı Çin olmakla beraber Japonya dan getirilmiş olması sebebiyle Japon Hurması ismini de almıştır.

Kara Hurma (Trabzon hurması, Cennet hurması) ağaçta yetişir ve ağacın büyüklüğü 5 veya 6 metreyi bulabilirken ağaç kazık kök özelliği gösterir. Yapraklarının renkleri ilkbahar mevsiminde yeşil iken sonbahar döneminde bu renk turuncu ve sarıya döner. Bu özelliğinden ötürü süs bitkisi üreticileri tarafından da tercih edilmektedir.
habibeozcekmez · - · Herkese açık
#Kâfur Nedir? Özellikleri Nelerdir? Nerelerde Yetişir?

Çok uzun ömürlü bir ağaç olan kâfur bin yıl ile iki bin yıl yaşayabilmektedir. Tropikal bitki özelliği gösteren kâfur bulunduğu bölgeye göre 20 metre ile 30 metre yüksekliği ulaşırken genişliği 5 metreyi bulabilir.

Yapraklarının boyu 5 ile 10 santim arasında olurken genişliği ise 3 ile 5 santim arasında değişkenlik gösterir. Yapraklarının rengi yeşil veya sarımsıdır. Tropikal iklimlerde yetişen kâfur ağacı bu yüzden yetiştirilememektedir.

Kâfur Yağı Nasıl Elde Edilir?
20 ile 30 yaşlarında ki kâfur ağaçları kesilir. Kesilen bu ağaçların gövdelerinden uçucu yağ elde edilir. Kâfur yağının görüntüsü beyaz renktedir ve tadı da acı olup yakıcı şekildedir.

#Kâfur Yağının Genel Faydaları Nelerdir?

Ateşli hastalık geçirenler de ve çok fazla terleyen kişiler kullanabilir.
Ağızda oluşan yaraların iyileşmesini hızlandırır
Eklemlerinde ağrı çekenler kullandıkları zaman ağrıların hafiflediğini hissedebilirler.
Beyin fonksiyonu olan hafızanın güçlenmesini sağlar.
Kan dolaşımını düzene sokar
Tonik ve serinletici özelliği bulunur
Boyun ve sırt bölgesinde ağrı çekenler için idealdir.
Ani burkulmalardan meydana gelen ağrıların ve kas ağrılarına iyi gelir
Balgam söktürücü özelliği bulunurken bronşit ve astım hastalıklarına karşı da etkilidir.
Kabızlık probleminin ortadan kalkmasını sağlar
Akne oluşumunu önler


Kâfur yağı nasıl kullanılır?

Masaj yaparak sorunlu bölgeye uygulanabilir. Birkaç damla kâfur yağını pamuğa damlatarak
'

Rozetler

Takip ettikleri (14)Tümü

Takipçileri (15)Tümü